صرافی - صرافی علیرضا
telegram-icon
عضویت در کانال تلگرام ما
برای اطلاع از آخرین قیمت ها کافیست شماره تماس خود را در فرم زیر وارد کرده تا در کانال تلگرام ما عضو شوید. !


  عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید

  صرافی

  صرافی

  صرافی در لغت به معنای داد و ستد انواع مختلف پول است. در گذشته به دلیل نیاز مردم برای تعیین وزن و عیار و صحت از مسکوکات مختلف، حرفه ای به نام صرافی به وجود آمد. زیرا در آن زمان عدم آگاهی از عیار و وزن صحیح مسکوکات خسارت های زیان باری را برای افراد به همراه داشت. در حال حاضر صرافی به عنوان یک تجارت شناخته می شود که دارای حق قانونی تبادل ارز به مشتریان است. در سال های اخیر اکثر صرافان در ایران فعالیت در زمینه تبادل مسکوکات طلا، نقره و انواع ارز خارجی را دارند و به صورت محدود در زمینه اعطای وام های خرد نیز فعالیت می کنند. در صرافی معمولا مبادله ارز پول فیزیکی که همان قبوض کاغذ و سکه است در ایستگاه گوینده انجام می شود.

   

  شمش طلا و ارز در صرافی

   

  همان طور که می دانید صرافی های معتبر در کشور تمامی فعالیت های خود را زیر نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران انجام می دهند تا مشکلی در زمان فعالیت و مبادلات ارزی با مشتریان و بازرگانان نداشته باشند. مبادله ارزی بزرگ در واقع به بازگشت ارز به کشور گفته می شود که اغلب توسط مشاغل مختلف در اشکال و مکان های متفاوت انجام می شود. تمام مبادلات ارزی تجاری از طریق تنظیم نرخ ارز انجام می شود. صرافی های کشور به دو صورت فعالیت می کنند. برخی از آن ها تنها به خرید و فروش نقدی ارزهای خارجی و طلا و نقره می پردازند و و سایر معاملات ارزی در این صرافی ها ممنوع و غیرقانونی است اما برخی دیگر از آن ها علاوه بر خرید و فروش نقد ارز و طلا و نقره، فعالیت در زمینه نقل و انتقال ارز زیر نظر بانک مرکزی و قوانین و مقررات ارزی دارند. در ادامه می خواهیم به بررسی دقیق چگونگی انتخاب صرافی آنلاین و معیارهای انتخاب بهترین صرافی تهران بپردازیم.

  چگونه صرافی آنلاین معتبر انتخاب کنیم؟

  صرافی آنلاین و حضوری این امکان را به مشتریان می دهد که با انجام مبادله های ارزی یا همان معامله های خرید و فروش، ارز را از کشوری به کشور دیگر انتقال دهند. این مشاغل ارزی اینترنتی برای مطمئن شدن از سود به دست آمده از معاملات ارزی، قیمت آن را با درصد مشخص تغییر می دهند. اما سوالی که ذهن افراد را به خود مشغول می کند این است که چگونه می توان معتبرترین صرافی اینترنتی را انتخاب کنیم و با آن مبادلات و معامله های ارزی داشته باشیم؟ در این روزهایی که اکثر مردم به فکر نوسان قیمت سکه، دلار و ارز هستند و هر کدام از آن ها به دنبال روشی برای پیش بینی قیمت ارز در کشور می باشند تا عملکرد مناسب و خوبی داشته باشد، به طور حتم روش تشخیص صرافی مطمئن و معتبر مسئله مهم و اساسی است.

   

  خرید و فروش ارز خارجی در صرافی

   

  میزان اعتماد و اطمینان از مشاغل مبادله ارزی امری مهم است و نمی توان به راحتی از آن عبور کرد. همیشه نمی توانید به این موضوع که یک صرافی بزرگ و معتبر است به امنیت آن اعتماد کنید. برای انتخاب صرافی مطمئن و امن بهتر است ابتدا به ویژگی های آن توجه داشته باشید. از ویژگی های مهم صرافی های معتبر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • احراز هویت آسان و سریع
  • فعالیت براساس قوانین و مقررات ارزی در کشور
  • نظارت بانک مرکزی بر کلیه فعالیت ها و معامله های ارزی
  • امنیت و ارائه قیمت ارز براساس فعالیت و حجم مبادلات ارز
  • اعتبار و شهرت کافی در زمینه معاملات و مبادلات ارزی در کشور داشته باشد

   

  ویژگی های انتخاب بهترین و مطمئن ترین صرافی آنلاین تنها به موارد بالا ختم نمی شود. چنان چه قصد خرید و فروش ارز با صرافی های معتبر را دارید بهتر است قبل از اقدام به تبادل و معامله ارزی با کارشناسان و مشاورین متخصص در این زمینه مشورت داشته باشید تا آن ها شما را کمک و راهنمایی کنند.

  چه عواملی بر روی نرخ ارز صرافی تاثیر می گذارد؟

  ارزش پول به عوامل مختلف از جمله واردات و صادرات، میزان تورم، اشتغال، نرخ سود و رشد، عملکرد بازار سهام، کسری تجاری، دخایر ارزی خارجی کشور و غیره که بر اقتصاد یک کشور تاثیر می گذارد بستگی دارد. به طور کلی زمانی که درآمدها بیشتر می شود مردم بیشتر از گذشته برای خرید ارز از صرافی های معتبر اقدام می کنند. ارزش پول کشور برای افراد و کسب و کارهای فعال بسیار مهم است و از مهم ترین عوامل سلامت اقتصاد کشور می باشد زیرا تاثیر مستقیم بر روی تجارت ارزی و کسب و کارهای صرافی ها می گذارد. نرخ ارز صرافی برای یک کشور تاثیر بر تعادل تجارت آن می گذارد. حفظ تعادل تجارت در کشور چنان چه تحت تاثیر نرخ ارز قرار بگیرد منجر به افزایش واردات و کاهش صادرات می شود. نرخ ارز در واقع نشان دهنده هزینه ای است که برای معاملات ارزی انجام گرفته در خارج از کشور و سایر کسب و کارها براساس نوسانات ارز ایجاد می شود.

  زمانی که تغییرات نرخ ارز بالا باشد شرکت هایی که دارایی زیادی در ارزهای مختلف دارند بیشتر در معرض خطر قرار می گیرند. آن دسته از افرادی که در خارج از کشور زندگی و کار می کنند نیز نرخ ارز می تواند به از دست دادن درآمدشان در زمان ارسال یا انتقال پول به کشور تاثیر بگذارد. پس به این نتیجه می رسیم که نرخ ارز در کشور به میزان صادرات و واردات، معامله های ارزی با کشورهای دیگر بستگی دارد. برای ایجاد ثبات نرخ ارز در کشور کارشناسان مسائل اقتصادی همیشه راهکارهایی را به دولتمردان ارائه می کنند. نرخ ارز باید براساس میزان تورم داخل و خارج کشور اضافه شود و میزان رقم اضافه شده به ارز باید به گونه ای باشد که ثبات را در قیمت ها داشته باشیم در غیر این صورت با مشکلات بزرگ نوسانات ارزی و عدم مبادلات ارزی به خارج و داخل رو به رو خواهیم شد. برای اطلاع از نرخ ارز واقعی همیشه با صرافی های معتبر در ارتباط باشید.

  قیمت دلار در صرافی ها چگونه تعیین می شود؟

  برای تعیین قیمت دلار در صرافی ها و محاسبه نرخ ارز مکانیزم های مختلفی وجود دارد که کارشناسان در صورت ایجاد نوسان در آن بر یکی از آن ها تاکید می کنند. یکی از چالش های بزرگ در هر دوره از اقتصاد کشور نوسانات نرخ ارز و ارزش پول کشور است. در صورتی که این نوسانات در کشورهای پیشرفته به مراتب کمتر مشاهده می شود. به طور کلی ارزش پول ملی هر کشور تابع نظام ارزی حاکم بر آن است. چهار نظام پایه ای برای تعیین نرخ دلار شامل نظام پایه طلا، نظام پایه ارزی شناور، نظام پایه طلا و ارز، نظام ارزی شناور مدیریت شده می باشد. نظام ارزی هر کشور با تراز پرداخت آن ارتباط متقابل دارد و این نظام ها باید ساز و کار مشخص برای اصلاح کسری و مازاد پایدار تراز پرداخت داشته باشند. به طور کلی درآمدهای ارزی در کشور با سایر کشورها تفاوت هایی دارد و متناسب با این شرایط سیاست های ارزی طراحی می شود.

   

  نرخ قیمت ارزهای مختلف در صرافی ها

   

  دلیل اصلی تفاوت درآمدهای ارزی کشور ما با سایر کشورها به خاطر درآمدهای ارزی حاصل از صادرات نفت و مشتقات آن است. برای جلوگیری از افزایش نرخ و قیمت دلار در کشور بانک مرکزی نظام ارزی شناور مدیریت شده را اعلام کرده است. در این نظام میزان عرضه و تقاضای ارز نرخ برابر را مشخص کند. البته بانک مرکزی می تواند با دخالت خود در بازار ارزی، نوسانات ارزی را کنترل کند. صرافی های معتبر و فعال در زمینه مبادلات ارزی در کشور زیر نظر بانک مرکزی و قوانین و مقررات موجود در کشور فعالیت می کنند. چنان چه قصد خرید یا فروش ارز و هرگونه معامله ارزی را دارید بهتر است قبل از هر گونه اقدامی در این زمینه با مشاور و کارشناس ما مشورت داشته باشید و همیشه صرافی معتبر و مورد اطمینانی را انتخاب کنید.

   

  معیار انتخاب بهترین صرافی ارز در کشور

  زمانی که قصد خرید یا فروش ارز را دارید ابتدا باید صرافی معتبر و مناسبی را انتخاب کنید. معیارهای مختلفی برای انتخاب بهترین صرافی در کشور وجود دارد. اشخاص با توجه به خواسته خود و هدف از مراجعه به آن بهترین صرافی را انتخاب می کنند. به عنوان مثال می تواند گفت هدف از انتخاب خود تنها سرمایه گذاری بلند مدت است یا تنها دریافت مقداری ارز برای سفر به خارج از کشور می باشد. از مهم ترین نکات در این زمینه می توان گفت که سکوهایی وجود دارد که اشخاص می توانند خرید و فروش دارایی رمزنگاری خود را داشته باشند یا آن را به کیف پول خود انتقال دهند. پس از مشخص کردن هدف از انتخاب خود از مراجعه و مبادله با صرافی می توانند به سایر قوانین و مقررات موجود در کشور و امنیت و اعتبار صرافی بپردارند. از مهم ترین معیارهای انتخاب بهترین صرافی های ارز در کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امنیت
  • شهرت و اعتیار
  • قیمت
  • کارمزد

  به طور کلی صرافی ها از روش های مختلف برای امنیت استفاده می کنند که لازم است قبل از انتخاب بررسی شود که آیا آن ها برای ورود از تایید دو عامل (۲FA) استفاده می کنند یا نه. اگر پس از بررسی مشخص شد که استفاده نمی کنند به این معناست که صرافی مطابقت با نکات امنیتی روز را ندارد و گزینه مناسب برای مبادله و معاملات ارزی نمی باشد. تفاوت قیمت ارز در صرافی ها دلایل گوناگونی دارد و به مکان و حجم مبادلات بیشتر و کمتر ارزی آن ها بستگی دارد. تنها در زمان انتخاب بهترین آن ها باید توجه داشته باشید که اختلاف قیمت ارز باید مناسب باشد.

  در غیر این صورت از علایم پایین بودن حجم مبادلات و نقدینگی صرافی محسوب می شود. آگاهی و اطلاع از میزان اعتبار و شهرت صرافی بسیار اهمیت دارد زیرا در این زمینه برخی از صرافان ارزی مورد هک و کلاهبرداری قرار می گیرند. با بروز چنین اتفاقی سرمایه خود و کاربران از بین می رود و خسارت های زیادی را به همراه خواهد داشت. با جستجوی مناسب در اینترنت می توانید از میزان اعتبار و شهرت صرافی مورد انتخاب خود مطمئن شوید و هم چنین نظرات مثبت و منفی مشتریان آن را مطالعه کنید.

  روش های شناسایی بهترین صرافی تهران

  روش های تشخیص صرافی های مطمئن و دلار اصل این روزها به دلیل نوسانات نرخ ارز مسئله مهم و اساسی است که باید به آن بیشتر توجه شود تا مشکلی در مبادلات و معامله های ارزی ایجاد نشود. روش های شناسایی صرافی های مطمئن و معتبر زیاد است. شما می توانید با آگاهی کامل در این زمینه بهترین صرافی را انتخاب کنید. زمانی که می خواهید مبادله ارزی را انجام دهید دو گزینه رو به روی شما قرار دارد. اولین مورد خرید ارز از صرافی های معتبر و مجاز در کشور که زیر نظر بانک مرکزی و قوانین و مقررات موجود فعالیت می کنند، که در مورد آن بحثی وجود ندارد چون می توانید با خیال راحت و در امنیت کامل خرید و فروش ارز خود را انجام دهید. دومین گزینه معامله ارزی از دلال و صرافی های نامعتبر است که پیشنهاد می شود به هیچ عنوان ریسکی را در این زمینه تجربه نکنید حتی زمانی که میزان تقاضا برای خرید ارز بالا و فروشندگان کم باشند.

  روش های شناسایی صرافی معتبر و مطمئن در کشور به شرح زیر است:

  توجه داشته باشید که صرافی دارای مجوز فعالیت باشد و زیر نظر بانک مرکزی تمام فعالیت های خود را انجام می دهد. در زمان معامله ارزی ابتدا باید بدانید که چه ارزی را می خواهید و بعد از آن قیمت لحظه ای ارز را در نظر داشته باشید. از چند صرافی نرخ ارز روز را دریافت کنید، بهتر است در ساعت های غیراداری ارز خریداری نکنید زیرا قیمت واقعی و مناسبی ارز به شما ارائه نمی شود. از صرافی مهر تایید اسکناس را درخواست کنید، دریافت فاکتور فروش و عدم فروش اسکناس معیوب و خراب همه از موارد مهم شناسایی صرافی معتبر و مطمئن می باشند. با در نظر گرفتن تمام موارد بالا و مشاوره با افراد متخصص و کارشناس در این زمینه می توانید بهترین و مطمئن ترین معامله ارزی را با صرافی ها داشته باشید. برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید و فروش ارز می توانید با کارشناسان و مشاورین ما در تماس باشید.