دلار ، یورو و پوند را می توان به راحتی در بانک ها و صرافی ها به به ریال تبدیل کرد. این دفاتر ، دارای کارکنان آموزش دیده و آماده و قابل اعتماد هستند. برای پاسخ به این سوال که چگونه دلار خرید و فروش کنیم ؛ بهتر است که پس از ایجاد یک ثبات نسبی در بازار ، به صرافی های معتبر سراسر کشور مراجعه کرده و مبلغ مورد نیاز خود را خریداری نمایید. تقریباً همه فرودگاه ها ، هتل ها و همه صرافی های رسمی مبادلات ارزی انجام می دهند ؛ به خصوص اگر پول شما به طور مکرر در سیستم گردشگری جهان و ایران مانند دلار آمریکا و یورو استفاده شود. خرید و فروش دلار ، کار چندان دشواری نیست ، اما ذکر این نکته حائز اهمیت است که پیش از خرید ارز مورد نظر خود ، نیاز است تا از اعتبار صرافی مد نظر مطمئن شوید. ابتدا از قیمت رسمی ارز در بازار ایران مطلع شوید تا ارز خود را با بهترین قیمت ممکن خریداری نمایید.

اطلاع از نرخ لحظه ای

نرخ دلار ، یورو و دیگر ارزهای مورد استفاده در بازارهای جهانی ، در بازار ارز ایران با نرخ رسمی متفاوت است. نرخ ارز ایران با توجه به نظام اقتصادی و مناسبات سیاسی ایران ، روز به روز و حتی ساعت به ساعت در حال تغییر است. گرفتن کمی اطلاعات از افراد خبره و آگاه در این زمینه ، به شما کمک می کند تا بهترین راه را برای خرید و فروش دلار انتخاب کنید. با توجه به اینکه در کشور ما ، بانک ها با نرخ ارز آزاد دلار را خرید و فروش می کنند ؛ می توانید پیش از اقدام به هرکاری ، نرخ ها را در شبکه بانکی زیر نظر داشته و در بهترین قیمت ممکن این کار را انجام دهید. جهت اطلاع از نرخ لحظه ای انواع ارزهای مختلف ، می توانید اقدام به استعلام از شعب مختلف بانک مرکزی کنید. صرافی ها مختلف ، ممکن است در روزهایی که نوسانات بازار کمی زیاد می باشد ، از خرید و فروش دلار و ارزهای دیگر خودداری نمایند. بهتر است نرخ رسمی بازار را از بیلبورد صرافی های معتبر دنبال کنید.

  برای سرمایه گذاری چه ارزی بخریم

نرخ ارز در ایران 

خرید و فروش دلار ، در ابتدا ممکن است کمی گیج کننده یا کمی چالش برانگیز به نظر برسد. اما هرچه بیشتر در مورد نرخ ارز و سایر مسائل مرتبط با آن بدانید ، کمتر سردرگم خواهید شد. در این مقاله ، هر آنچه که باید در مورد مبادله پول در ایران بدانید توضیح داده شده است ؛ بنابراین امیدواریم تا بهترین تصمیم را در بهترین زمان ممکن اتخاذ کنید. در ایران ، با دو نرخ متفاوت مواجه خواهید شد. یکی نرخ رسمی دولتی و دیگری نرخ بازار آزاد. نرخ بازار ، بالاتر از نرخ دولتی است ؛ بنابراین بهتر است به جای صرافی هایی که جزء بانک ها هستند ، صرافی های بازار را انتخاب کنید. در سایت بانک مرکزی ایران ، می توانید نرخ رسمی را مشاهده کنید. برای اطلاع از نرخ فعلی ارز در بازار ، بررسی بیلبوردهای الکترونیکی که هر صرافی و برخی از برنامه های کاربردی می تواند مفید باشد. زمانی که اطلاع دقیقی از نرخ ارز در ایران دارید ، می توانید تصمیم صحیحی را در هنگام معامله خود اتخاذ کنید.

 مرکز اصلی صرافی تهران

مرکز اصلی صرافی تهران در میدان فردوسی است. در شیراز ، بازارهای صرافی را عمدتاً در میدان کریم خان و بلوار معالی آباد خواهید دید. در اصفهان ، چند صرافی در خیابان حکیم نظامی و خیابان سپه وجود دارد. در یزد ، می توانید صرافی هایی را در خیابان امام خمینی ، جنب هتل داد و روبروی آتشکده یزد پیدا کنید. در شهرهای بزرگی مانند تهران ؛ ممکن است افرادی را در خارج از مغازه های بازار ببینید که به شما پیشنهاد می کنند پول خود را مبادله کنید ؛ بهتر است مراقب آنها باشید. خرید و فروش دلار در ابعاد بزرگ ، چیزی نیست که ریسک‌ پذیر باشد ؛ چرا که ممکن است به شما پول تقلبی بدهند. بنابراین ، مطمئن ترین راه این است که پول خود را فقط در مغازه های بازار رد و بدل کنید و برای آن رسید رسمی دریافت کنید. دریافت فیش و رسید رسمی از صرافی های معتبر ، به معنای این است که خرید شما ، از صحت کامل برخوردار می باشد.

  ارز دولتی از کجا بگیریم؟

آیا شایعات قابل اعتماد هستند ؟

حمل پول ، به خصوص یورو و دلار در نزدیکی مکان هایی مانند صرافی ، می تواند خطرناک باشد ؛ بنابراین ، مراقب پول خود باشید و از همراه داشتن این همه پول نقد خودداری کنید. امروزه ، انواع ارزهای مختلف به خصوص دلار ، با اتفاقات و عدم ثبات زیادی روبرو می‌ باشد. چند مدت پیش بود که این تک ارز (دلار) ، از کانال ۲۰ هزار تومان گذر کرد و به کانال ۳۰ هزار تومان وارد شد. آیا شایعات قابل اعتماد هستند ؟ همچنان و با گذشت سالیان طولانی ، شایعات بسیاری مبنی بر افت و کاهش قیمت دلار به گوش می رسد و همین موضوع ، همواره موجب ایجاد سردرگمی و التهاب در بازار می شود. اگر قصد خرید و فروش دلار‌ را دارید ، بهتر است که به صرافی های معتبر شهر خود مراجعه نمایید. در پی اجماع دولتمردان و نمایندگان مجلس ، هرگونه خرید و فروش ارز از واحد ها و صرافی های غیر تایید شده را ممنوع کرده است. برای جلوگیری از این اتفاق ، بهتر است که به بانک ها و صرافی های معتبر سراسر کشور مراجعه نمایید.

مطالب کاربردی :

خرید یورو

نمودار تغییرات دلار

نمودار تغییرات یورو

ارز

ارز دولتی

دلار

خرید دلار

صرافی

یورو

سناریت

ارز نیمایی

ارز دولتی