امروزه، دلار یکی از ارزهای پرطرفدار دنیاست و در همه جای جهان با آن می توان به مبادله و تجارت پرداخت. نوسانات ارزی در چند سال اخیر سبب شده است که بسیاری از افراد تصمیم بگیرند وارد دنیای خرید و فروش دلار شوند و سرمایه خود را افزایش دهند. همچنین، بسیاری از کسانی که دلار دارند می خواهند آن را به ریال تبدیل کنند و از این سرمایه استفاده نمایند. به همین دلیل، سوالات زیادی در مورد روش تبدیل دلار به ریال وجود دارد. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

برای تبدیل دلار به ریال به کجا مراجعه کنیم؟

یکی از مهمترین مواردی که در خرید دلار و تبدیل آن به ریال باید مد نظر قرار گیرد مراجعه به مراکز معتبر است. در غیر اینصورت ممکن است دلار کمتر از مبلغی که دارد به فروش برسد یا اسکناس های تقلبی به شما بدهند. این امر می تواند زمینه ساز بروز مشکلات زیادی شود.

بانک مرکزی اعلام کرده است تنها مکان معتبر برای تبدیل دلار به ریال صرافی های مجاز در سراسر کشور هستند. زیرا بانک مرکزی به طور مستقیم بر کار این مراکز نظارت دارد و همین امر اطمینان را برای مشتریان ارزها به ارمغان می آورد.

برای تبدیل دلار به ریال به چه مدارکی نیاز داریم؟

در دست داشتن مدارک معتبر یکی از مواردی است که توصیه می شود قبل از مراجعه به صرافی مد نظر قرار دهید تا پس از آنکه به صرافی رفتید به راحتی بتوانید دلارهای خود را به ریال تبدیل کنید. برای تبدیل دلار به ریال شما باید کارت ملی معتبر را به صرافی ها ارائه دهید. شناسنامه و یا پاسپورت جایگزین کارت ملی نمی شود و ارائه کارت ملی الزامی است. همچنین، اگر مبلغ دلار بالاست و مقدار زیادی ریال می خواهید دریافت کنید باید شماره شبا و یا شماره حساب بانک خود را داشته باشید.

  سامانه نیما سنا چه تفاوت هایی دارند؟

ماشین حساب برای تبدیل دلارگ

قیمت دلار را از کجا استعلام کنیم؟

تمامی صرافی ها دارای پلت فرم هایی هستند که قیمت دلار به صورت آنلاین نمایش داده می شود. شما می توانید قیمت دلار را به صورت لحظه ای ببینید و هر زمان که تمایل داشتید برای فروش دلار خود اقدام نمایید. ممکن است کانال های متعددی به شما معرفی گردند تا بتوانید قیمت دلار را بدست آورید. اما به شما می گوییم صرافی ها معتبرترین مکان هایی هستند که شما می توانید قیمت دلار را استعلام کنید و دیگر نباید به منابع غیر رسمی اعتماد داشته باشید.

آیا پول همان روز واریز می شود؟

تمامی افراد تمایل دارند پس از مراجعه به صرافی ها و تبدیل دلار به ریال پول بلافاصله به حسابشان واریز شود. بهتر است بدانید این امر به مبلغی بستگی دارد که پس از تبدیل دلار به ریال بدست می آورید. اگر مبلغ تبدیل دلار به ریال بالا باشد، ممکن است ۲۴ ساعت و یا ۷۲ ساعت طول بکشد تا پول به حسابتان بنشیند، در غیراینصورت معمولا پول همان روز به حساب واریز می شود و شما می توانید از پولتان استفاده نمایید.

بهترین زمان مراجعه به صرافی چه موقع است؟

اگر می خواهید برای تبدیل دلار به ریال درگیر مشکلات نشوید، باید در بهترین زمان به صرافی ها مراجعه کنید. تجارب نشان می دهند بهترین زمان مراجعه به صرافی ها اول صبح است. زیرا امور بانکی در این زمان ها به خوبی انجام می شوند و شما می توانید به پول خود برسید. اما اگر نزدیک ظهر به صرافی ها مراجعه کنید ممکن است عملیات بانکی با مشکل رو به رو شود و این امر سبب می شود زمان شما به هدر رود.

  دلار سیاه چیست

تبدیل دلار به ریال

آیا می توانیم به دلالان اعتماد کنیم؟

وقتی برای فروش دلار به بازار فروش دلار مراجعه می کنید، مشاهده می کنید افراد زیادی در خیابان ها هستند که می خواهند دلار شما را بخرند. گاهی اغوا می شوید دلار تان را به این افراد بفروشید زیرا ممکن است آنها مبلغ بالاتری را به شما پیشنهاد دهند و یا ممکن است دیگر نیازی به طی کردن مراحل اداری نداشته باشید. اما باید بدانید این کار با خطرات بسیار زیادی همراه است. زیرا ممکن است ریال تقلبی به شما بدهند و یا مبلغی پایین تر از مبلغ بازار را به شما بدهند. در این صورت سرمایه شما از دست می رود و تقریبا می توان گفت بازگشت سرمایه غیر ممکن است.

دلار و پنج هزارتومنی

چگونه صرافی نزدیک به محل زندگی یا کار خود را پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن صرافی نزدیک به محل زندگی یا محل کار خود می توانید از گوگل مپ استفاده کنید. تمامی کسب و کارهای معتبر موقعیت مکانی کسب و کار خود را بر روی نقشه ثبت می کنند و شما می توانید زمان رسیدن به آن مکان را بسنجید. همچنین، توصیه می شود قبل از مراجعه به صرافی وب سایت آن را بررسی کنید و مدارک رسمی کسب و کار را استعلام نمایید. در صورتیکه تمامی موارد مورد تایید بودند، می توانید به آن صرافی بروید و دلار خود را به ریال تبدیل کنید.

تا بدینجا تلاش کردیم به شما بگوییم برای تبدیل دلار به ریال چه کاری انجام دهید. بهترین و قابل اعتماد ترین مکان برای تبدیل دلار به ریال صرافی هاست. زیرا صرافی های معتبر زیر نظر بانک مرکزی کار می کنند و هرگز اسکناس های تقلبی را به شما نمی دهند. برای تبدیل دلار به ریال باید مدارک کاملی داشته باشید. وجود کارت ملی برای انجام این فرآیند الزامی است و هرگز نمی توان شناسنامه یا پاسپورت را جایگزین آن کرد. در صرافی ها قیمت دلار به صورت لحظه ای اعلام می گردد.

  چند یورو می توان از کشور خارج کرد

 

مطالب کاربردی :

ارز نیمایی

خرید یورو

نمودار تغییرات دلار

نمودار تغییرات یورو

ارز

ارز دولتی

دلار

خرید دلار

صرافی

یورو

سناریت

ارز نیمایی

ارز دولتی